Raj v Andamanskom mori otvára svoje brány turistom

Autor: Roland Vizner | 9.8.2018 o 20:06 | (upravené 10.8.2018 o 11:29) Karma článku: 2,62 | Prečítané:  1012x

Indická vláda sprístupní 29 obývaných ostrovov v súostroví Andamany a Nikobary a návštevníci dokonca nebudú potrebovať ani špeciálne povolenie (Restricted Area Permit). Navštíviť bude možné aj 11 neobývaných ostrovov.

Posledný nedotknutý raj?

Pri cestovaní ma vždy fascinovalo vidieť život kmeňov v Etiópii či v Papui. Ten pocit, že ste na konci sveta, kde sa doba kamenná skončila len pred 20-30 rokmi je neuveriteľný. Dnes už nebudete prvým človekom na Mesiaci, ani prvým na Evereste. No tak, ako sa pred pár rokmi otvorili Maledivy individuálnemu turizmu, viď môj blog https://eagleflyfree.com/sk/tipy-triky-a-odporucania/maldivy-lacnejsie-ako-terchova/ postupne sa otvárajú aj Andamanské ostrovy. Máte šancu uvidieť dosiaľ nevídané.

Túžba

Vždy som túžil nájsť ostrov s palmami, bielym pieskom a teplým morom, kde by sa dalo prežiť nejaký čas a nezruinovalo by to rodinný rozpočet. Tento rok sa mi ho podarilo nájsť. Za 10 Euro na deň viete žiť na jednom z Andamanských ostrovov :) Viac o hľadaní miznúceho raja, za rozumnú cenu, píšem vo svojom blogu: https://eagleflyfree.com/sk/tipy-triky-a-odporucania/hladanie-miznuceho-raja-maledivy-lakadivy-ci-andamany/

A tak som v miernom šoku a nadšení, že India sprístupní ďalšie ostrovy. Wow. Kedy letíme?

Jolly Buoy IslandJolly Buoy Island (Roland Vízner)

Fakty

Andamanských a Nikobarských ostrovov je 572. Ešte predvčerom bolo pre turistov prístupných len 23-24 a z toho sa len na 12 ostrovoch dalo aj prenocovať. Nikobary boli uzavreté úplne.

Podľa najnovších informácií z Indického ministerstva pre vnútorné záležitosti (Ministry of home affairs, mha.gov.in) sa Indická vláda rozhodla umožniť a zjednodušiť prístup na 40 ostrovov tohto, takmer nedotknutého súostrovia.

Na 29 obývaných ostrovov podľa všetkého ani nebude portrebný RAP, alias Restricted Area Permit.

Na zozname sú: East Island, North Andaman, Smith Island, Curfew Island, Stewart Island, Land Fall Island, Ayes Island, Middle Andaman, Long Island, Strait Island, North Passage, Baratang, South Andaman, Havelock, Neil Island, Flat Bay,North Sentinel Island, Little Andaman, Chowra, Tillang Chong Island, Teressa, Katchal, Nancowry, Kamorta, Pulomilo,Great Nicobar, Little Nicobar, Narcondam Island and Interview island.

Mangrovníky v Dhani NallahMangrovníky v Dhani Nallah (Roland Vízner)

Severný Sentinel, to fakt?

Šokujúce je vidieť na zozname aj Severný Sentinel. To je ten ostrov na ktorom žije posledných 400 Sentinelcov a nikoho tam nepúšťajú. Kmene v Papui a Etiópii už pobehujú s mobilmi, Sentinell je posledná bašta civilizáciou nedotknutého kmeňa na planéte.  Pri pokuse civilizácie o kontakt s nimi, Sentinelci strieľajú šípy a kamene.  Priblíženie sa k ostrovu je prudko zakázané a životu nebezpečné. Tipujem, že zahrnutie tohto ostrova do zoznamu je buď omyl, alebo administrácia Andamanov obmedzí prístup na ostrov iným spôsobom. Išli by ste?

11 neobývaných ostrovov

11 ostatné bude možné navštíviť pravdepodobne len na krátky výlet počas dňa, bez prenocovania na nich. Andamanská administrácia stanovanie a robenie bordelu na pláži nepodporuje. Žiaľ, zoznam tých 11 sa mi do rúk zatiaľ nedostal. Až (ak) mi z Indie odpovedia, dám vedieť.

Každopádne, možnosť navštíviť také Nikobary, je lákavá. Či tam je nejaké ubytovanie? Nejaké je, veď ľudia tam žijú, no hoteli pre turistov tam nebudú... Ako vravím, Máte šancu uvidieť doposiaľ nevídané. Treba ísť ta kuknúť. Ak by ste to stihli skôr ako ja, dajte prosím pekne vedieť, ako sa veci majú.

Dikíčko, moc.

Ciao

Roland

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?